Interaktywne powierzchnie iFloor i iWall

dla wyjątkowych wrażeń

Systemy interaktywne multimedialne w Warszawie i całej Polsce

Dysponujemy najbardziej zaawansowanym technologicznie systemem interaktywnych powierzchni (iFloor – interaktywna podłoga / iWall – interaktywna ściana  / iBar – interaktywny bar / iTable – stoły interaktywne) w Polsce. Nasza technologia interaktywna zarówno jakością, jak i funkcjonalnością wielokrotnie przewyższa systemy konkurencji.

Do Twojej dyspozycji oddajemy kilkanaście różnego rodzaju w pełni modyfikowalnych efektów stworzonych na najnowszym silniku graficznym 3D. Gwarantującym nie tylko grafikę najwyższej jakości, ale także płynność i dokładność wykrywania ruchu.

Podłoga interaktywna czym jest?
iFloor (a także iWall, iBar -interaktywny bar, iTable – interaktywny stół) to innowacyjne rozwiązanie prezentacyjne wyświetlające na wybranej płaszczyźnie – podłodze, ścianie, stole, barze, ladzie – jeden z kilkunastu opracowanych interaktywnych scenariuszy animacji. Scenariusz to natomiast zbiór reakcji wyświetlanego obrazu zachodzących pod wpływem ruchu. W każdym scenariuszu zastosowano inne efekty, które można w dowolny sposób zmieniać i modyfikować. Każdy efekt posiada odrębne właściwości i tło dźwiękowe w zależności od tego czego dotyczy prezentacja.

Najczęściej systemem iFloor, jako bardzo efektownym, a zarazem efektywnym nośnikiem reklamy interaktywnej posługują się: agencje eventowe i reklamowe – proponując swoim klientom coś nowego, wyjątkowego i przyciągającego uwagę na każdego typu eventach (imprezy klubowe, integracyjne, kampanie promocyjne produktów i usług); klienci indywidualni – do swoich sklepów, centrów handlowych, hoteli, restauracji, banków, klubów, pubów, barów; organizatorzy targów, konferencji, szkoleń; studia telewizyjne i filmowe (nagrania programów rozrywkowych, filmów reklamowych).

Co wchodzi w skład zestawu?
Podstawowymi komponentami składowymi podłogi interaktywnej są: silny projektor multimedialny (6000 – 12 000ANSI) z obiektywem szerokokątnym lub podłoga LED (jako nośnik obrazu), kamera, emitery podczerwieni (IR); wysokiej klasy komputer PC; konstrukcja nośna (chyba, że w danym obiekcie jest inna możliwość instalacji systemu), akrylowa powierzchnia projekcyjna (Acrylic Flat Display), głośniki. W przypadku wykorzystania systemu interaktywnego na ścianie (iWall- ściana interaktywna) jako nośnik obrazu wykorzystujemy najczęściej ścianę z monitorów bezszwowych (plasma wall) lub ekran diodowy (Led screen). Istnieje także możliwość wyświetlenia systemu interaktywnego z projektora (na ekranie projekcyjnym – przednia lub tylna projekcja).

Jakie scenariusze animacji wchodzą w skład systemu interaktywnego iFloor?

System zawiera w sobie 20 efektów, a podstawowe (i najczęściej wykorzystywane przez naszych klientów) to:

1. Podwodny świat

Scenariusz dający najwięcej możliwości modyfikacji i cieszący się największym powodzeniem wśród naszych klientów. Podłoga interaktywna (iFloor) generuje powierzchnię wirtualnej wody, po której można chodzi, i która zachowuje się dokładnie tak jakby była prawdziwa. Pod jej powierzchnią pływają tropikalne ryby, reagujące na każdy ruch (najczęściej ucieczką). Tłem, a raczej dnem każdego „podwodnego świata” może być dowolny obraz dostarczony przez klienta (np. jego logo), zdjęcie promowanego produktu, czy każda animacja lub film.
Co ważne, scenariusz ten posiada bardzo duże możliwości modyfikowania. Zamiast pływających pod powierzchnią wody ryb w technice 3D możemy przygotować praktycznie każdy inny obiekt.

2. Odsłanianie

Scenariusz polegający na odkrywaniu przez poruszającą się osobę grafiki stanowiącej tło (np. logotyp, zdjęcie produktu, bądź rysunek).

3. Rozsiewanie

Scenariusz polega na „rozsiewaniu” przez osobę poruszającą się po podłodze drobnych grafik na jednej dużej grafice stanowiącej tło (np. kwiaty na trawie). „Rozsiewać” możemy dowolne grafiki dostarczone nam przez klienta bądź stworzone przez nas na jego potrzeby.

4. Ścieranie

Polega na odkrywaniu przez osobę chodzącą po podłodze grafiki stanowiącej tło, a przykrytej całkowicie inną grafiką (np.: odkrywanie jednego obrazu pod drugim, odgarnianie śniegu, piasku lub każdej innej tekstury – związanej tematycznie z promowanym produktem lub całą marką).

5. Piłka nożna

Animacja umożliwiająca urządzenie wirtualnego stadionu piłkarskiego i rozegrania widowiskowego meczu. Ilość uczestników jednocześnie biorących udział jednoczesny udział w zabawie zależna jest od wielkości wyświetlanej podłogi. System został wzbogacony o elementy graficzne i dźwiękowe, pozwalające grającym, jak i kibicom poczuć się jakby przebywali na prawdziwym stadionie.

6. Mozaika

Scenariusz pod wpływem wykrytego ruchu zmieniający każdy obraz, zdjęcie, grafikę w mozaikę składającą się z dowolnej ilości elementów. Szybkość oraz siła reakcji animacji (rozpadająca się mozaika) jest w pełni modyfikowalna, co daje niezliczone możliwości edycyjne tego efektu.

7. Interaktywne rzuty karne

System, który można stosować zarówno na eventach odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach, jak i na imprezach plenerowych (np. strefy kibica) posiadających możliwość ustawienia zadaszenia w postaci chociażby namiotu. Całe rozwiązanie nie zajmuje dużej powierzchni, a z pewnością stanowi świetną atrakcję idealnie wpisującą się w charakterystykę imprez piłkarskich.

Poza siedmioma podstawowymi (w/w efektami), nasz system interaktywny zawiera 13 innych scenariuszy animacji, które możemy w dowolny sposób modyfikować i dostosowywać do potrzeb naszych klientów.

Systemy interaktywne w akcji:

Interaktywne powierzchnie na zdjęciach:

Ile kosztuje rozwiązanie iFloor?

Ceny wynajmu systemu iFloor zależą przede wszystkim od czynników takich jak: czas wynajmu, ilości wynajmowanych zestawów, stopień skomplikowania animacji, która musi zostać przygotowana oraz wielkość projekcji, jakiej oczekuje od nas klient. Po uzyskaniu powyższych informacji możemy przygotować konkretną kalkulację.