Video Mapping 3D

bo rozmiar (projekcji) jednak ma znaczenie

Video Mapping 3D – kilka słów o technologii

Video Mapping 3D to rozwiązanie pozwalające na wielkoformatowe projekcje na budynkach lub innych (także ruchomych) obiektach (samochody, łodzie, samoloty itp.). Technologia wykorzystuje strukturę płaszczyzn, na jakich jest wyświetlana. Dzięki temu oraz stworzeniu tzw. mapy obiektu i idealnym ustawieniu projektora/projektorów, możliwe jest uzyskanie zapierającego dech w piersiach widowiska multimedialnego. Widowiska, które może obserwować równocześnie nawet kilkadziesiąt tysięcy widzów.

Wszystkie nasze projekcje (architektoniczne) zawsze łączone są z odpowiednio dobraną muzyką, efektami dźwiękowymi, a nawet pirotechniką. To pozwala stworzyć niepowtarzalny klimat i nadać widowiskowości każdemu eventowi.

Video Mapping 3D to doskonała alternatywa dla tradycyjnych form rozrywki takich jak np. fajerwerki czy pokazy laserowe.

Nasze rozwiązania video mappingu zapewniają:

Wszechstronność

Technologia video mappingu 3D z powodzeniem może być stosowana zarówno na małych obiektach (np. wnętrze domu, czy samochód), jak i na dużych powierzchniach (fasady wielopiętrowych budynków).

Ponadprzeciętna jakość

Tak innowacyjna forma pozwala wznieść rozrywkę i zadowolenie widzów na wyższy poziom. Tym samym daleko w tyle pozostawiając inne formy prezentacji.

Elastyczność

Dzięki połączeniu efektów wizualnych oraz dźwiękowych rozrywka nabiera zupełnie innego wymiaru i oddziałuje na widza na kilku płaszczyznach.

Nasze realizacje mappingowe:

Z czego składa się Video Mapping?

1. Tzw. mapa obiektu

Najpierw przygotowujemy wirtualną mapę obiektu, na którym będzie odbywała się projekcja. Mapa to dokładny skan powierzchni, uwzględniający każdy element architektury, w tym. zarysy, zgrubienia, wypukłości i inne nierówności. W przypadku fasad budynków są to elementy takie jak okna, drzwi, gzymsy, kolumny, zdobienia itp.

2. Animacja

Następnie przygotowujemy animację wg. wskazówek i wymagań klienta. Animacja jest dostosowywana do wykonanej wcześniej mapy obiektu. Może przyjmować ona dowolną długość oraz rozdzielczość. Jednak ze względu na specyfikę rozwiązania (duży format) zalecane są możliwie najwyższe rozdzielczości.

3. Sprzęt i oprogramowanie

W zależności od lokalizacji (wielkości obiektu, jasności otoczenia) dobieramy odpowiedniej mocy projektor/projektory z odpowiednimi obiektywami. Zazwyczaj przy realizacjach mappingowych, stosujemy od 1 do 4 projektorów wyświetlających (przy wykorzystaniu media serwerów) jeden spójny obraz. Są to projektory wyświetlające obraz o mocy 10 000 -40 000 ANSI każdy.

Video mapping na zdjęciach: