Rzeczywistość wirtualna (VR)

technologia przyszłości dostępna już teraz

Rzeczywistość wirtualna – wynajem systemów Oculus, HoloLens, Gear VR

Rzeczywistość wirtualna to jedna z najszybciej obecnie rozwijających się technologii, która z powodzeniem sprawdza się także na imprezach firmowych , eventach dostarczając niezapomnianej rozrywki i wrażeń.

Dzięki odpowiedniemu sprzętowi naszej wypożyczalni jesteśmy w stanie przenieść odbiorcę do wcześniej zaprojektowanego wirtualnego świata. Systemy VR występują zarówno w wersji podstawowej (okulary do rzeczywistości virtualnej), jak i rozbudowanej (powiększonej o dodatkowe kontrolery/ Mocap).

Nasza wypożyczalnia oferuje następujące systemy rzeczywistości wirtualnej VR (Virtual Reality):

Oculus Rift – to gogle wirtualnej rzeczywistości, które po podłączeniu i założeniu na głowę, pozwalają przenieść się do trójwymiarowego świata gry. Dzięki wbudowanej technologii dźwięku przestrzennego 360° oraz świetnej jakości obrazu możemy podróżować po wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie posiada odpowiedzialne za czujniki, gdzie jeden odpowiada za śledzenie obrotowych ruchów głowy, a drugi analizuje położenie jej w przestrzeni.

Microsoft HoloLens – to uniwersalne, samodzielnie działające urządzenie do tzw. rzeczywistości wirtualnej – mieszanej. Funkcjonalność tego systemu polega na , z którym uczestnik może wchodzić w interakcje. W najprostszym tłumaczeniu rozwiązanie to jest w stanie „nałożyć”na przestrzeń rzeczywistą elementy cyfrowe takie jak: animacje 3D, filmy, zdjęcia itp.

Gogle Gear VR – system, który swój fenomen zawdzięcza współpracy ze zwykłym smartphone’m. Urządzenie błyskawicznie podąża za ruchem użytkownika tworząc wokół rzeczywistość wirtualną, w której obraz z filmów i gier otacza go z każdej strony. Użytkownik może przenieść się do świata fantazji oraz cieszyć się bezkonkurencyjną jakością obrazu niezależnie od miejsca czy też pozycji w jakiej się znajduje.

Dlaczego warto postawić na wynajem urządzeń VR od Alpha Vision?

Szeroki wybór VR

Nie ograniczamy się wyłącznie do jednego sprzętu, dlatego możemy dostarczyć rozwiązania idealnie dopasowane do wymagań naszych klientów.

Wsparcie

Na każdym kroku służymy wsparciem – konfigurując sprzęt, tworząc content zapewniając jego obsługę, jak i opracowując indywidualne animacje skrojone idealnie do potrzeb zleceniodawców.

Dopasowanie

Rozwiązania narzędzi do wirtualnej rzeczywistości VR sprawdzają się idealnie przy wielu eventach m.in: targi, konferencje, imprezy firmowe, prezentacje czy eventy plenerowe.

Rzeczywistość wirtualna w akcji:

Rzeczywistość wirtualna na zdjęciach: